top of page

O mnie

Adam Włodzimierz Wach ukończył Wydział Architektury i Planowania Przestrzennego na Politechnice Poznańskiej w Poznaniu w 2004 r. Dyplom wykonał pod kierunkiem berlińskiego architekta Stefana Scholza.

Praktykę i doświadczenie zdobywał w uznanych pracowniach poznańskich oraz warszawskich min. w: ARPA Jerzego Gurawskiego, RKW - Architektura + Urbanistyka, EM Jednacz Architekci, jak również w firmach wykonawczych tj. BUDIMEX S.A oraz ECI S.A.

 

W 2012 r. uzyskał uprawnienia budowlane do projektowania  w specjalności architektonicznej bez ograniczeń MA/092/12 .

Po uzyskaniu uprawnień architektonicznych w 2012 r. założył Architektoniczną Pracownię Autorską Wach Architekci (obecnie AWWA-Architektoniczna Pracownia Autorska Adam Włodzimierz Wach ) uczestnicząc z sukcesem w licznych konkursach architektonicznych, opracowywał zlecenia  o zróżnicowanej skali, od opracowań urbanistycznych, miejskich interwencji przestrzennych, po opracowania w zakresie architektury, projektowania wnętrz oraz designu. 

W latach 2018 - 2022 współpracował z Fundacją Integracja przy opracowywaniu audytów budynków oraz standardów dla budynków i przestrzeni pod kątem użytkowników z niepełnosprawnościami.

Współpracując z Integracją wykonał ponad 150 audytów różnych obiektów tj. obiekty  biurowe, placówki medyczne i bankowe, galerie handlowe. Był pomysłodawcą i współorganizatorem ogólnopolskiego konkursu  architektonicznego na "Modelowy osiedlowy dostępny Plac Zabaw", który został ogłoszony 06.2022.

W podejściu do filozofii projektowania architektonicznego jest zwolennikiem idei "Formy Otwartej", stawiającej na otwartość interpretacji architektury i przestrzeni przez użytkownika.

W zakresie rozwiązań dla architektury i urbanistyki  jest  zafascynowany projektowaniem budynków zrównoważonych energetycznie, niskoenergetycznych, inkluzywnych, otwartych na potrzeby człowieka  z poszanowaniem zastanego kontekstu i historii miejsca. W skali miasta i dzielnicy jest pasjonatem rozwiązań "smart cities" oraz idei miasta 15-minutowego

Od marca 2023 r. jest członkiem PLGBC-Polskiego Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - organizacji promującej rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju w budownictwie. oraz akredytowanym audytorem certyfikacji wielokryterialnej "ZIELONY DOM"

 

Od 2012 r. należy do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Prywatnie pasjonat gitary basowej, uczestnik "jam sessions"  oraz każdej innej możliwej formy muzycznej ekspresji.

Wybrane autorskie projekty i osiągnięcia zawodowe:

 

2020 r. - nominacja do konkursu Modernizacja i budowa XXI w.(edycja 2020)

Rewitalizacja Przestrzeni Parku Bulwary.

2020 r. - główna nagroda Towarzystwa Urbanistów Polskich:

Rewitalizacja Przestrzeni Parku Bulwary  najlepiej zrewitalizowaną przestrzeń publiczną w woj. łódzkim w 2019 r. 

2013 r. - I nagroda

Konkurs: Koncepcja rewitalizacji osiedla ”Kopernik” w Grodzisku Mazowieckim.

2009 r. - I nagroda

Konkurs: Koncepcja  Przebudowy Parku Bulwary wraz z budową kładek pieszo-rowerowych w Tomaszowie Mazowieckim.

2008 r. -  I nagroda 

Konkurs: Koncepcja architektoniczna nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim.

2002 r. - I nagroda 

Konkurs: Koncepcja architektoniczna siedziby Fundacji Absolwent w Gostyniu.

 

bottom of page